Dzieci Kinderbal

Kinderbal. Jak dobrze być dzieckiem.

28 października 2018

Beztroski smak dzieciństwa. Wspomnienia, które wywołują uśmiech.

Spoglądanie na świat dziecięcymi oczyma znacznie różni się od spojrzenia człowieka dorosłego. Normalne, szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo jest tymczasem, kiedy nie trzeba myśleć skąd się biorą pieniądze w bankomacie i pamiętać o terminie płatności rachunków. To wszystko jest poza dziećmi i ich przestrzenią. Nie muszą ciągle się spieszyć. Mogą dzięki temu dostrzegać to, co dorosłym w codziennym pośpiechu umyka. Dzieci nie chowają się przed deszczem, nie panikują, gdy ubrudzą sobie w błocie buty i nie widzą problemu z powodu kolejnego plastra na kolanie. Dzieci chcą się bawić. To ich naturalna potrzeba. Zabawa jest nieodzowną częścią ich życia. Nic dziwnego, że mogą spędzać na niej całe dnie i nie odczuwać znudzenia. Najprzyjemniej oczywiście bawić się w grupie rówieśników. Rodzice wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pociech organizują im wolny czas w urozmaicony sposób. Możliwości jest wiele. Kino, teatr, sale zabaw, zabawy w plenerze to tylko część tego, co czeka na dzieci by sprawiać im radość. Rodzice chcą w ten sposób zrekompensować swoim dzieciom codzienny pośpiech, w jakim dzisiaj żyjemy. Dla dziecka chwile spędzone razem z rodziną są przyjemnym doświadczeniem.

Świętowanie urodzin też musi być wyjątkowe.

Kinderbale czy imprezy w salach zabaw są dla dzieci ważnym wydarzeniem. To ten dzień kiedy można opychać się do woli słodyczami i niezdrowymi przekąskami i nikt z rodziców nie grozi palcem, by przestać. To czas obdarowywania prezentami, które są odpowiedzią na dziecięce marzenia. Urządzenie przyjęcia w domu nie jest wcale skomplikowanym działaniem. Dzieciom wystarczy fakt, że to ich święto i tego dnia są najważniejsi. Jeśli do dyspozycji jest ogród a pogoda sprzyja, to idealne miejsce na imprezę będzie właśnie na świeżym powietrzu.  Dziecku można dać swobodę w zabawie lae warto też kilka zabaw zorganizować. Pozwoli to na przełamanie pierwszych lodów i początkową nieśmiałość u gości. Sprawdzą się tu gry ruchowe, takie jak kręgle czy Twister. Można też zaproponować zabawy plastyczne, np.: ozdabianie figurek z masy solnej czy modeliny. Ciekawym pomysłem będzie wspólne wypiekanie muffinek albo komponowanie swojego kawałka pizzy.

Takie działania integrują grupę gości.

Uświetnieniem imprezy urodzinowej będzie ciekawa dekoracja, która wprowadzi gości w odpowiedni nastrój. Można wykonać ją samodzielnie, np.: tworząc napis z mieniem jubilata lub wieszając baloniki w różnym kształcie. Dekoracja stołu może odwołać się do ulubionych rzeczy jubilata. Można nakryć ceratą z wizerunkiem ulubionego bohatera z bajki. Finezyjne złożenie kolorowych serwetek będzie dodatkowym upiększeniem. Z myślą o dzieciach powstała też wyjątkowa kolekcja, którą stanowią filiżanki Chodzież, które zdobią sceny z filmów animowanych. To doskonały element, który idealne wkomponuje się w urodzinową dekorację stołu. W tle można włączyć dziecięce przeboje i atmosfera sprzyja do osiągnięcia zadowolenia u dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *